Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları başlıklı konu hakkında detaylar ve Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları başlığı altında toplandı.

Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları :

Deri vücudun en büyük organıdır, bu yüzden ona iyi bakmanız önemlidir. Aralık ayına girdik ve artık havalar gün geçtikçe soğuyor. Cildimiz soğuk havadan etkilenmeye başladı bile. Peki tüm kış boyunca cildimizi nasıl sağlıklı tutacağız? İşte bu 5 şaşırtıcı ve pratik yolla cildinizi soğuk havalara karşı koruyabilirsiniz.

Kuru ciltle savaşmak için vazelin kullanın

Kullandığınız kremlerin hemen hepsi nemlendiricidir. Ancak bazen daha yapıcı bir kreme ihtiyaç duyarız. İşte o zaman devreye vazelin girebilir. Vazelin, soğuk havalarda iyileşmesi zor olan yaralar, çatlaklar gibi sorunlarda ciltlerin iyileştirilmesinde etkilidir.

Nem emici çorap giyin

Hastalıklardan korunmak için ayaklarınızı sıcak tutmanız şart ancak ayaklarınızın kuru kalmasını sağlamak da önemlidir. Nem emici çoraplar, ayaklarınızdaki teri emer, sıcak ve kuru kalmasını sağlar. Aynı zamanda ayaklarınızda kabarcık oluşmasına engel olur.

Güneş koruyucuları kullanın

Karanlık kış aylarında bile, en az 30 faktör günlük güneş koruyucu uygulamanız gerekir. UV ışınları bulutlu günlerde bile zarar verebilir. Bunu yapmanın en kolay yolu, güneş koruyucu içeren bir günlük nemlendirici seçmektir. Böylece ekstra bir şey yapmadan cildinizi UV ışınlarından koruyabilirsiniz.

Stresi yenin

Stresinizi azaltmak sadece zihniniz için değil, aynı zamanda sağlıklı bir cildin korunmasına yardımcı olur. Stres, akne, egzama, sedef hastalığı gibi cilt sorunlarına sebep olabilir. Sedef ve egzama gibi bazı cilt hastalıkları, sadece yüksek stres nedeniyle ortaya çıkabilir.

Yüzünüzü sabah ve gece nazikçe yıkayın

Uyurken yüzünüze yerleşmiş olabilecek kir, bakteri ya da terleri temizlemek için uyandığınız zaman yüzünüzü yıkıyorsunuz. Ancak bunun sadece sabah yapılması yetersiz. Gün boyu cildinizde birikmiş olabilecek zararlı maddeleri temizlemek için yatacağınız zaman da yıkamak en iyisidir. Cilt tipiniz için doğru bir temizleyici ile ılık su kullanın yumuşak dairesel hareketlerle temizleyin ve kurulayın.

Bir leke veya döküntü ile karşılaşırsanız veya cildinizle ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz, tıbbi tavsiye ve tedavi için bir dermatoloğa başvurun.

Serkan Sıtkı ŞAHİN

özel içeriğidir.

benzer kategori içerikleri, Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları konusu hakkında bilgiler, Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları açıklaması, Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları haberi, Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları görselleri, Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları iletişim, Cildinizi kış aylarında sağlıklı tutmanın yolları bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + one =