Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları başlıklı konu hakkında detaylar ve Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları başlığı altında toplandı.

Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları :

Mutfakta enerji verimliliği sağlamak ve çevreye mümkün olan en az zararı verebilmek için enerji sınıfı yüksek ürünler seçiyoruz. Peki ama baştan sona teknolojik ürünlerle donattığımız mutfağımızda yüksek verimlilik sağlamak için seçtiğimiz bu ürünleri doğru kullanıyor muyuz?
Kullandığı teknolojilerle mutfaklara düşük enerji tüketen ve ekosisteme duyarlı modeller geliştiren Silverline Ankastre, yemek pişirirken daha az enerji tüketmek için önemli ipuçları veriyor.

Davlumbaz çalışmadan önce en uygun fan kademesini seçin

– Enerji tasarrufu ve en yüksek performans için pişirme yoğunluğuna uygun fan kademesi seçmelisiniz.

– Davlumbazı kullanırken en yüksek performans için pişirme sırasında filtre cam kapağı açık bırakmamak gerekiyor. Bu sayede enerji tüketimini optimize eder, gürültüyü azaltır ve hava çekişini daha etkin bir hale getirirsiniz.

– Davlumbazınız çalışırken mutfakta pencere açmayın. Açılan pencere alçak basıncı yok ederek davlumbazın çalışma performansını olumsuz etkiler.

Fırını pişirme sonlanmadan 5 dakika önce kapatın

– Yiyecekler pişerken fırın kapağını sık sık açmak her seferinde soğuk havanın fırın içerisine girmesine, dolayısıyla da enerji kaybına neden olur. Bu nedenle pişirme esnasında fırın kapağını mümkün olduğu kadar az açmalısınız.

– Birçok yemek için rezistanslı turbo fan fonksiyonu kullanılabilir. Bu fonksiyon sayesinde ısı yemeğin üzerine homojen şekilde yayılır. Ayrıca bu fonksiyon ile birkaç tepsi yemeği aynı anda pişirilebilirsiniz.

– Pişirme sonlandırıldığında fırın içerisinde ki ısı bir müddet daha kalacak ve fırın yavaş yavaş soğuyacaktır. Bu ısıyı diğer yemekleri sıcak tutmak için kullanabilirsiniz.

– Pişirme sonlanmadan 5 dakika önce fırını sıcaklık derecesi mümkün olan en düşük seviyeye düşürün. Bu sayede fırın içerisinde kalan sıcaklık ile yemeğin pişmesi tamamlamış ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Tencere büyüklüğüne uygun yanıcı göz seçin

– Üründen yüksek verim elde edebilmek için tencere tabanı büyüklüğüne uygun yanıcı göz tercih edilmeli ve kaplar bekin üzerine ortalanmalı.

– Enerji tasarrufu için altı düz tencere tercih etmeli ve kapağı kapalı şekilde kullanmalısınız.

benzer kategori içerikleri, Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları konusu hakkında bilgiler, Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları açıklaması, Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları haberi, Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları görselleri, Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları iletişim, Mutfakta enerji tasarrufu sağlamak için ipuçları bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = six