Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları başlıklı konu hakkında detaylar ve Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları başlığı altında toplandı.

Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları :

Çamaşır makineleri hayatımızı çok kolaylaştırdı şüphesiz. Ancak kullanırken bazı eski alışkanlıklar istediğimiz sonuçları almamızı engelliyor. Mesela tertemiz olsun diye çok konulan deterjan ters etki yapıyor. İşte çamaşır yıkarken en sık yapılan hatalar.

Çok sıcak suda yıkamak

Çamaşırlar ılık suda yıkandığında şekil ve renk kaybı minimuma iner. Yüksek sıcaklık çamaşırların şeklini ve rengini kaybederek daha hızlı eskimesine neden olur. Genel kanının aksine ılık su da leke çıkarma konusunda sıcak su kadar etkilidir.

Narin çamaşırları makinede yıkamak

Narin çamaşırlarınızı makinede yıkamak formlarının bozulmasına ve ömürlerinin kısalmasına neden olur. Sütyen, dantelli iç çamaşırı, ipek, saten gibi giysilerinizi elde ya da mutlaka hassas programda ve sıkma yaptırmadan yıkayın.

Deterjan ve yumuşatıcıyı fazla kullanmak

Deterjan ve yumuşatıcıyı fazla kullanmak çamaşırlarınıza zarar vereceği gibi makinenizin tıkanmasına da yol açar. Üstelik fazla deterjan kirleri daha iyi temizler düşüncesi yanlıştır. Normal miktarda deterjanla birden fazla yıkamak daha mantıklı bir çözüm olabilir.

Kotları çok sık yıkamak

Kot pantolonlar için en iyi yıkama şeklinin elde yıkama olduğunu biliyor muydunuz? Renklerinin solmaması ve yıpranmaması için elde yıkanması gereken kotları mutlaka makinede yıkamak istiyorsanız ayda 1’den sık yıkamamalısınız.

Yoğun lekeler

Çok yoğun kirli ve lekeli çamaşırlar mutlaka ön yıkamalı programda yıkanmalıdır. Eğer ön yıkama yapmayacaksanız çamaşır makinesine atmadan önce mutlaka elinizde leke çıkarıcı kullanarak yıkayın.

Makinenin bakımını aksatmak

Kir, deterjan atıkları ve makinenin zamanlar kireçlenmesi gibi faktörler makinenin ömrünü azaltacaktır. Yıkama işleminden sonra makinenin kapağını açık bırakmayı, kapak lastiğini temizlemeyi ve düzenli bakım yaptırmayı aksatmayın.

Çamaşır suyu kullanımı

Elastan, likra gibi kumaşlardan yapılmış giysileri yıkarken çamaşır suyu kullanmamalısınız. Çamaşır suyu bu eşyalarınızın ömrünü kısaltacaktır. Bu giysilerinizi soğuk suda ve mümkünse yumuşatıcı da kullanmadan yıkayın.

benzer kategori içerikleri, Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları konusu hakkında bilgiler, Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları açıklaması, Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları haberi, Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları görselleri, Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları iletişim, Tertemiz çamaşır yıkamanın püf noktaları bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty five − = seventy five