Sinirli olmak kilo aldırır başlıklı konu hakkında detaylar ve Sinirli olmak kilo aldırır konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Sinirli olmak kilo aldırır başlığı altında toplandı.

Sinirli olmak kilo aldırır :

Yan etkilerinden biri de aşırı kilo alımıdır. Hepimiz zaman zaman sinirlenebiliriz. Ancak sürekli sinirli olmak kilonuzu etkileyebilir. Öfke sadece duygusal anlamda değil vücudun kimyasal işlemlerini de etkiler.

Sinirli olmanın vücuda etkileri

Adrenalin salgılar. İç organlardan kaslara kan akışı nedeniyle sinirliyken açlık hissedemeyiz. Ancak bu kısa vadelidir. Adrenalin seviyesi düştükten sonra kaybedilen enerjiyi yemek yemeyle gideriyoruz. Bu, bilinçsizce yemek yemeğe neden olur.

Strese neden olur. Anksiyete stresi artırır. Bu sebeple, kortizol hormonunun seviyesi artar. Kalbe ve kan basıncına zarar verdiği gibi kilomuzu da etkiler. Kortizol, kan şekerini yağa dönüştürür ve sindirimi engeller. Sonuç olarak kilo almaya yol açar.

İştah kontrolünü kaybederiz. Uyku problemlerine yol açar. Yeterince uyumadığımız zaman enerjimiz olmaz. Ve onu tatlı içecekler, şekerler ve diğer sağlıksız yiyeceklerde bulunan karbonhidratlarla doldururuz.

Yapmanız gerekenler

Yaşam tarzınızı değiştirmek için çabalayın. Kitap okumak, sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek, en sevdiğiniz şeyi yapmak veya size keyif veren bir işle meşgul olmak, spor yapmak, parkta yürümek ve daha birçok şey. Olumsuz duygu ve düşüncelerinizi bir eğlence ile atın. Bu, ruh halinizi ve düşüncelerinizi toplamanıza yardımcı olacaktır.

benzer kategori içerikleri, Sinirli olmak kilo aldırır konusu hakkında bilgiler, Sinirli olmak kilo aldırır açıklaması, Sinirli olmak kilo aldırır haberi, Sinirli olmak kilo aldırır görselleri, Sinirli olmak kilo aldırır iletişim, Sinirli olmak kilo aldırır bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

forty one − thirty three =