Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler başlıklı konu hakkında detaylar ve Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler başlığı altında toplandı.

Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler :

Güneş, deniz ve klordan dolayı cansızlaşan, matlaşan, doğal rengini kaybeden yıpranmış saçlara özel ilgi göstererek olumsuz etkilerden korumak mümkün olabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, saçlara sağlık ve canlılık kazandırmak adına önemli tavsiyelerde bulundu.

Saçlarınıza ışıltı katacak öneriler

– Saç bakım yağları, denizden ve güneşten kuruyan saçların onarımında büyük katkı sağlar. Havaların soğumaya başlamasıyla bu yağları gün içinde sık sık kullanmaya başlamak yıpranmaları azaltmaktadır.

– Güneşten yıpranan saçları ısı, fön ile şekillendirmek, saçları daha da kurutarak yıpratır. Saç kurutma makinesi kullanmak yerine doğal kurumaya bırakmak tercih edilmeli ya da makinede düşük ısı ile uzaktan kurutma yapılmalıdır.

– Saça uygun bir bakım maskesi seçerek haftada 1-2 kez kullanmak, saça ihtiyacı olan nemi verecek ve daha canlı görünmelerine katkı sağlayacaktır.

– Kuruyan ve yıpranan saçların yoğun neme ihtiyacı vardır. Bol su içmek, nemlendiricili şampuan ve saç kremleri tercih etmek de uygun bir seçimdir.

– Yine bu dönemde yıpranan saçları uçlarından kestirmek, oluşabilecek kırılmaların önüne geçerek daha sağlıklı görünmelerini sağlayacaktır.

– Yaz sonu saçlara renk açıcı ya da perma gibi kimyasal işlem yaptırmaktan kaçınmak gerekir. Boya işlemi yapılacaksa kendi saç rengine uygun tonlarda boyama yapılması kimyasalların yaratacağı ek yıpranmaların önüne geçecektir.

– Son olarak sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için bu önerilerin dikkate alınması ve her türlü saç sorununda bir dermatoloji uzmanına başvurulması önemlidir.

benzer kategori içerikleri, Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler konusu hakkında bilgiler, Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler açıklaması, Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler haberi, Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler görselleri, Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler iletişim, Yıpranan saçlara canlılık kazandıracak tavsiyeler bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 + = thirty four