Evinizin de detoksa ihtiyacı var başlıklı konu hakkında detaylar ve Evinizin de detoksa ihtiyacı var konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Evinizin de detoksa ihtiyacı var başlığı altında toplandı.

Evinizin de detoksa ihtiyacı var :

Evinizin ruh ve bedensel sağlığınız üzerindeki etkisi olcukça fazla. Evinizde bulunan toksinler vücudunuzu olumsuz etkilemeye neden olur. Ev detoksu yapıp evinizi toksinlerden arındırarak biraz daha sağlıklı ve mutlu bir hale getirebilirsiniz.

Bitki alın

Yemyeşil bitkiler sadece evinizin dekoruna renk katmakla kalmayacak, aynı zamanda evinizin havasını temizleyecekler. Ayrıca bazı bitki çeşitlerinin şaşırtıcı derecede sağlığa faydaları var. Örneğin, kaktüs solunumu kolaylaştırmaya, cildi yenilemeye ve bakteriyel enfeksiyonları önlemeye yardımcı.

Ayakkabılarınızı çıkarın

Ayakkabılarınız kir ve mikrop yuvasıdır. Ayakkabılarınızı kapıda çıkararak bu toksinleri evinizden uzak tutun. Daha hijyenik bir seçenek olarak ev terliklerini tercih edin.

Pencereler

İç mekandaki hava dışarıya göre 2 ila 5 kat daha kirlidir. Pencerelerinizi her gün birkaç dakikalığına açmak, içeride hapsolmuş eski kirli havanın temizlenmesine ve evinizin havalanmasına yardımcı olacaktır.

Plastik kullanmı

Plastiklerin içindeki kimyasallar zamanla çevrelerine sızabilir. Yiyeceklerinize, ellerinize, eşyalarınıza sızan bu kimyasallar çeşitli sağlık sorunlarına sebep olur. Evinizde plastik kaplar, şişeler vs. yerine cam ve paslanmaz çelikten yapılmış alternatiflerini kullanın.

Elektrik süpürgeleri

Elektrik süpürgeleri çok küçük tozları bile çekerek alerjenlerden kurtulmanıza yardımcı olurlar. Yüksek verimli bir elektrik süpürgesi kullanmak evinizin olabildiğince toksinlerden arındığından emin olmanın bir yoludur.

Doğal temizlik ürünleri

Çoğu temizlik ürününün içindeki kimyasallar toksin doludur. Bu yüzden doğal içerikli temizlik ürünleri kullanmak sağlığınız açısından çok önemlidir. Maalesef doğal içerikli temizlik ürünleri çok pahalı olabilir. Bu sorunu kendi temizlik ürünlerinizi yaparak çözebilirsiniz.

Mikrofiber bezler

Mikrofiber bezler kiri emer ve etrafa yaymazlar. Ayrıca mikrofiber bez kullanmak kimyasal temizleyicilere olan ihtiyacınızı azaltabilir.

benzer kategori içerikleri, Evinizin de detoksa ihtiyacı var konusu hakkında bilgiler, Evinizin de detoksa ihtiyacı var açıklaması, Evinizin de detoksa ihtiyacı var haberi, Evinizin de detoksa ihtiyacı var görselleri, Evinizin de detoksa ihtiyacı var iletişim, Evinizin de detoksa ihtiyacı var bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifty two − fifty =