Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları başlıklı konu hakkında detaylar ve Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları başlığı altında toplandı.

Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları :

Teknolojinin hayatımızda artık çok önemli bir yeri var. Öyle ki, kısa bir süre telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan ayrı kaldığımızdan ne yapacağımızı bilemez oluyoruz. Evet, bu bir bağımlılık. Fakat aynı zamanda yaşadığımız hayatın bir gerçeği. Bu kadar önemli bir konuyu atlamadık ve kullandığımız cihazların ömrünü uzatacak önerileri sizler için hazırladık.

Tamamen dolan telefonun şarjını fişe takılı tutmayın

Yüzde 100 şarj olan telefonu fişte tutmak, aşırı gerilime neden olur. Bu da pillerin ömrünü tüketir.

Her zaman yüzde 100 şarj etmeyin

Telefonunuzun pilinin % 100 şarj edilmesine gerek yoktur. Tam kapasitede tutmak aslında zannedildiği gibi iyi bir şey değil. Yükleme çubuğunun üst ucunda her zaman küçük bir boşluk bulundurmak daha iyidir.

Telefonu her fırsatta şarj etmeye çalışın

Bu kuralı aç bir insanı doyurmak gibi düşünebilirsiniz. Örneğin oyun oyuyor veya metin yazıyorsunuz, telefonunun sonuna kadar tükenmesini beklemeyin. Şarj esnasında işleminize devam edin.

Aşırı ısınmasını önleyin

Piller ısıya karşı aşırı duyarlıdır. Örneğin Apple, özellikle, telefonu şarj ederken müşterilerinin kasayı çıkarmalarını önerir. Güneşli bir konumdaysanız, cihazı güneş ışığından koruyun.

benzer kategori içerikleri, Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları konusu hakkında bilgiler, Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları açıklaması, Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları haberi, Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları görselleri, Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları iletişim, Telefonunuzun ömrünü iki katına çıkaracak ipuçları bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventy four − 70 =