İşlenmiş et ürünleri üremeye engel başlıklı konu hakkında detaylar ve İşlenmiş et ürünleri üremeye engel konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler İşlenmiş et ürünleri üremeye engel başlığı altında toplandı.

İşlenmiş et ürünleri üremeye engel :

Focus Online’de yer alan bir habere göre, 2020-2020 yılları arasında Massachusetts General Hospital’de suni döllenme yaptıran 141 çift üzerinde araştırma yapan ABD’li bilim adamları, işlenmiş et tüketen erkeklerin kanatlı hayvan eti tüketenlere göre üremelerinin olumsuz etkilendiğini ortaya koydu. Araştırmada işlenmiş et tüketen erkeklerde döllenme başarısı yüzde 54’te kalırken, işlenmemiş beyaz et tüketen erkeklerde bu oranın yüzde 82 olduğu görüldü.

Araştırmada, düzenli olarak işlenmemiş beyaz et tüketen erkeklerin daha az tüketenlere oranla üremede yüzde 13 daha başarılı oldukları da saptandı.

Sonuçları “Fertility & Sterility” adlı dergide yayımlanan araştırmaya göre, erkeklerin tükettiği etin türü ve miktarı sperm kalitesini yakından etkiliyor. 2020 yılında yapılan bir araştırma, işlenmiş et gibi hiç et tüketmemenin de sperm kalitesini düşürdüğünü ortaya koymuştu.

benzer kategori içerikleri, İşlenmiş et ürünleri üremeye engel konusu hakkında bilgiler, İşlenmiş et ürünleri üremeye engel açıklaması, İşlenmiş et ürünleri üremeye engel haberi, İşlenmiş et ürünleri üremeye engel görselleri, İşlenmiş et ürünleri üremeye engel iletişim, İşlenmiş et ürünleri üremeye engel bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty five − 21 =