Güneş lekelerine doğal çözümler başlıklı konu hakkında detaylar ve Güneş lekelerine doğal çözümler konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Güneş lekelerine doğal çözümler başlığı altında toplandı.

Güneş lekelerine doğal çözümler :

Güneş lekelerini önlemenin ilk yolu güneşten korunmak. Özellikle güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde dışarıya çıkmayarak ve muhakkak koruyucu kullanarak önlem alabilirsiniz. Ancak oluşmuş güneş lekeleriniz varsa da üzülmeyin çünkü onlardan kurtulmak için doğal yöntemler bulunuyor. İşte oluşan güneş lekelerine karşı doğal ve kolay çözümler.

Limon suyu

Cilt lekeleri için en sık kullanılan maskelerin içinde çoğunlukla limon suyu bulunur. Bunun sebebi, limon suyunun renk açıcı etkisinin olmasıdır. Cildin üstteki lekeli tabakasını soyma özelliği olan limon, 2 ay gibi bir sürede güneş lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Hint yağı

Cildinizdeki güneş lekeleri için Hint yağını denemenizde fayda var. Güneş lekelerini gidermenin yanı sıra cildi de güzelleştirir. Cilde pürüzsüzlük verir.

Kırmızı soğan

Cilt lekeleri için bir başka etkili seçenek ise kırmızı soğan suyudur. Kırmızı soğanı ikiye kesip içinden akan suyunu güneş lekelerinin üzerine sürün. Soğan suyunun içerisinde bulunan asit, lekeleri giderme konusunda etkilidir.

Limon suyu – gül suyu – gliserin

Limon suyu, gül suyu ve gliserinden yapılan bu karışımın güneş lekeleri üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu üç maddeyi karıştırıp her gün yüzünüze maske olarak uygulayın. Yarım saat bekletin ve ardından durulayın. Düzenli kullandığınızdan emin olun.

benzer kategori içerikleri, Güneş lekelerine doğal çözümler konusu hakkında bilgiler, Güneş lekelerine doğal çözümler açıklaması, Güneş lekelerine doğal çözümler haberi, Güneş lekelerine doğal çözümler görselleri, Güneş lekelerine doğal çözümler iletişim, Güneş lekelerine doğal çözümler bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + one =