Tesettürde Ferace Modelleri başlıklı konu hakkında detaylar ve Tesettürde Ferace Modelleri konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Tesettürde Ferace Modelleri başlığı altında toplandı.

Tesettürde Ferace Modelleri :

Ferace her türlü kadının ibadet esnasında rahat davranabilmesini sağlayacak tarzda üretilen şık ve gösterişsiz giyim eşyasıdır. Gösterişsiz olmasının sebebi ibadet ederken fazla şatafata ihtiyaç olmamasından kaynaklanır. Ferace modelleri genellikle tek parçadan oluşur. Her türlü renginin olması ile birlikte en çok kullanılan rengi siyahtır.

Trend-tesettür-ferace-modeli         Daha çok üzerlerinde herhangi bir detay ya da düğme bulunmaz. Bu tarzlar boyundan geçirmeli giyim şekliyle kullanım olarak biraz daha zordur. Yeni çıkan ferace modellerinde önden fermuarlı, düğmeli ya da çıt çıtlı tarzlar ön plandadır. Ferace modellerinin dışarıda giyilen modelleri de mevcuttur. Bu modeller genellikle üzerlerinde ayrı bir parça ile tasarlanırlar.

İç parçası tek renk ve sade olarak forma sokulan bu modellerin üzerindeki parça tül, organze ya da dantel olabilmektedir. Tül tasarımların yaka kısımlarına gipür detaylar mevcut. Bu tarzı tercih etmeyen hanımlar daha spor tarzda tasarlanan deri detaylı feraceleri tercih edebilirler. Deri detaylı feracelerin omuz başları ve biye kısımları deri parçalar ile tasarlanır. Kullanılan fermuar ise metal tercih edilir. Bu modellerin kapüşonlu olanları da mevcuttur. Kapüşonlu feraceler en çok kullanılan ibadet elbiseleridir. En güzel ferace örnekleri roba kısmından etek boyuna kadar inen ince pilili lacivert ve bordo tasarımlardır. Bu tasarımlar üzerinde farklı bir detaya yer verilmez.

Her halükarda kadını zarif ve doğal gösteren ferace çeşitlerinde kol ağızları koltuk altından arka kürek kısımlarına kadar işlemeli, manşetleri kalın ve etek boyları uzun olanlar genç bayanların genellikle tercih ettiği modeller arasında gösterilebilir. Yarasa tarzındaki ve etekleri asimetrik kesim olan modeller farklı giyim şekillerini kullanmayı seven bayanların en çok kullandıkları arasında.

Ferace modelleri ile birlikte kullanılan eşarplar genellikle feraceler ile aynı renklerde tercih ediliyor. Modern tasarım feraceler arasında roba kısımları gold veya silver işlemeli, etek boyu düz inen ve alt kısmında farklı parçalar ile kombinlenen modeller de mevcut. Bu modellerin sadece biye kısmında kalın silver baskıları olanları da var.

Trend-ferace-model

Tesettür-güzel-feraceAsimetrik veya şalvar kesim feraceler daha çok penye tercihler arasında sayılıyor. Yaz aylarında en çok kullanılan feraceler ise keten ve ince kumaşlardan tasarlanıyor. İki parçalı ferace kombinlerinde içi farklı dışı farklı renk olanları veya viskon kumaştan batik baskılı olanları da mevcut. Bu tarzları genellikle evde kullanan bayanlar tercih ediyor.

Ferace ev modasında genellikle rahat tasarımlar kullanılırken, sokak modasında daha sade ve geniş tasarımlar hayat buluyor. Bu tasarımların kloş etekleri, bol ve volanlı etekleri kıyafeti olduğundan farklı gösteriyor. Yarasa tarzı ferace modellerinde farklı hiç bir detaya yer verilmiyor. Zaten yeterince gösterişli olan modelleri özellikle süs seven kadınlar kullanırken, kıyafet üzerine kalın kemerler aksesuar olarak tercih edilebiliyor. Bu tarzlarda saten eşarplar revaçta.

 

 

 

 

 

 

Tesettürde Ferace Modelleri Resimleri

Ferace-model

Ferace-modeli

Ferace-modelleri

Güzel-trend-ferace

Güzel-trend-ferace-model

Siyah-ferace-kombini

Siyah-ferace-model

tesettür-ferace

Tesettür-feraceleri

Tesettür-feraceleri

Tesettür-ferace-model

Tesettür-ferace-modeli

Tesettür-güzel-ferace

Trend-ferace-kombin

Trend-ferace-model

Trend-tesettür-ferace-modeli

benzer kategori içerikleri, Tesettürde Ferace Modelleri konusu hakkında bilgiler, Tesettürde Ferace Modelleri açıklaması, Tesettürde Ferace Modelleri haberi, Tesettürde Ferace Modelleri görselleri, Tesettürde Ferace Modelleri iletişim, Tesettürde Ferace Modelleri bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + eight =