Ham bal ile yazın formunuzu koruyun başlıklı konu hakkında detaylar ve Ham bal ile yazın formunuzu koruyun konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Ham bal ile yazın formunuzu koruyun başlığı altında toplandı.

Ham bal ile yazın formunuzu koruyun :

Yazı fit bir görünümde geçirmek isteyenler ise sağlıklı ve vücut formunu korumaya yardımcı olan besin kaynaklarına yöneliyor. Ham balın metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırdığına dikkat çeken Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, “Yiyecek ve içeceklerinizde tüketeceğiniz ham bal ile yazı daha formda ve sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.” ifadesinde bulunuyor.

Yazın kilo kontrolünü korumak ve daha sağlıklı bir yaz geçirmek isteyenler için ham bal önemli besin kaynakları arasında yer alıyor. İçerdiği vitamin, mineral ve enzimler sayesinde metabolizmayı hızlandıran ham bal, vücutta depolanan yağın sindirilmesine yardımcı olarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Aynı zamanda antioksidan özelliğine sahip olmasıyla birlikte vücudu toksinlerden arındırarak daha sağlıklı bir vücuda kavuşmayı sağlıyor. Balın Gurmesi Aksoy, “Aynı zamanda doğal karbonhidrat kaynağı olan ham bal, içinde bulundurduğu vitamin, mineral ve enzimler sayesinde metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Özellikle sabahları ılık su ile tüketilen ham bal vücutta depolanan yağı yakarak, fazla kilolardan kurtulmayı ve sağlıklı bir vücuda kavuşmaya katkıda bulunuyor.” diyor.

Ham bal ile besin ihtiyacınızı karşılayın

Ham bal içerdiği C vitamini, kalsiyum, demir, fosfat, sodyum, klorür, potasyum, magnezyum gibi maddeler ile vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılıyor. Yaklaşık %69’luk glukoz ve früktoz içermesiyle birlikte vücudun şeker gereksinimi de gideriyor. Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılamak için ham bal tüketiminin önem taşıdığını belirten Aksoy; “Yiyecek ve içeceklerinize şeker yerine ham bal katarak, besin ihtiyacınızı gidermenin yanı sıra vücudunuzu şekerin zararlarına karşı da korumuş olursunuz. Yaz döneminde meyvenize, dondurmanıza ya da yoğurdunuza ham bal ekleyerek, hem pratik hem de sağlıklı ara öğün alternatifleri hazırlayabilirsiniz.” diyor.

özel içeriğidir.

benzer kategori içerikleri, Ham bal ile yazın formunuzu koruyun konusu hakkında bilgiler, Ham bal ile yazın formunuzu koruyun açıklaması, Ham bal ile yazın formunuzu koruyun haberi, Ham bal ile yazın formunuzu koruyun görselleri, Ham bal ile yazın formunuzu koruyun iletişim, Ham bal ile yazın formunuzu koruyun bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 69 = seventy nine