Sivrisineklere karşı doğal çözüm başlıklı konu hakkında detaylar ve Sivrisineklere karşı doğal çözüm konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Sivrisineklere karşı doğal çözüm başlığı altında toplandı.

Sivrisineklere karşı doğal çözüm :

Sıcak yaz günlerinde, özellikle geceleri insanlara zor anlar yaşatan sivrisineklerden hazırlayacağınız karışım ile kurtulabilirsiniz.

Doğal malzemelerle hazırlayacağınız yağ karışımı, zehirli kimyasallara oranla daha da sağlıklı bir çözüm olacak. Hazırlanışı oldukça kolay olan karışım için oldukça basit malzemeler kullanacaksınız.

Doğal çözüm

Bu yöntemle; yaz aylarında sizi etkileyebilecek kimyasal ilaçları kullanmak yerine doğal yollarla sivrisineklerden kurtulacaksınız. Peki karışımı hazırlamak için nelere ihtiyacınız var?

Gerekli malzemeler

– Boş bir şişe

– Bir bardak kadar saf ya da kaynatılmış su

– 1 çay kaşığı karbonat

– Organik bitkisel yağlar: Citronella, uçucu yağı, karanfil yağı, biberiye yağı, çay ağacı yağı, okaliptüs yağı, lavanta yağı ya da nane yağı.

Yapılışı

Kaynayan suyunuzun içine karbonatı ekleyip eritin. Yağlardan 40-50 damla kadar suya damlatın. İstediğiniz kokuyu daha fazla damlatabilirsiniz. Kesin bir ölçü olmadığı için bu oranı siz de belirleyebilirsiniz.

Sizi sivrisineklerden koruyacak

Kolay karışımdam sonra şişeyi iyice çalkalayın. Hazır hale gelen karışımı artık göz ve ağız çevresine dikkat ederek kullanabilirsiniz..

benzer kategori içerikleri, Sivrisineklere karşı doğal çözüm konusu hakkında bilgiler, Sivrisineklere karşı doğal çözüm açıklaması, Sivrisineklere karşı doğal çözüm haberi, Sivrisineklere karşı doğal çözüm görselleri, Sivrisineklere karşı doğal çözüm iletişim, Sivrisineklere karşı doğal çözüm bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifty six − 46 =