Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz başlıklı konu hakkında detaylar ve Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz başlığı altında toplandı.

Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz :

Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, bahar dönemiyle birlikte ev satın alımlarının artacağını dile getirirken, bu tür durumlarda ailelerin ya da yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.

Yatırım yapacaklar için tavsiyeler

Özellikle İstanbul’da her yerin değerlendiği bilinen bir gerçek. 3. köprü ve 3. havaalanı vesilesiyle TEM’in kuzey kısımları ise daha fazla değer kazanacak. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde ulaşım, sağlık ve eğitim yatırımlarının en iyi olduğu lokasyonlar, en çok prim yapacak yerlerin başında gelecek. Buna göre bakacak olursak; Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi, Çamlıca, Tuzla, Sancaktepe ve Ataşehir değer kazanacak. Avrupa Yakası’nda Fulya, Bomonti, Şişli, Büyükdere Caddesi, Çatalca, Arnavutköy ve Bahçeşehir kazanç sağlayacak mevkiler olacak.

Çocuklu aileler için tavsiyeler

Çocuklu aileler kendileri için ev seçimi yaparken ister istemez belli başlı kriterleri göz önüne almalıdır.

Bunlar arasından en temel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

– Okula yakınlık ve ulaşım kolaylığı önemlidir.

– Çocukların belli bir yaştan sonra kendilerine ait bir alana sahip olmaları, psikolojik gelişimlerine olumlu anlamda etki edecek ve özbenliklerini kazanmalarına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla seçeneğiniz evde çocuğunuza ait bir oda olması çok önemlidir.

– Seçeceğiniz semtin ya da binanın güvenlikli olması gerekmektedir.

– Binanın balkon ve merdiven korkuluklarındaki ara mesafenin küçük çocukların geçebileceği açıklıkta olmaması gerekir.

– Evin çevresinde sosyal tesislerin olması, çocukların güvenilir bir ortamda vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Genel kriterler

Ev alırken kişilerin dikkat ettiği kriterler arasında manzara, kullanım alanı, deprem korkusu, şehir gürültüsü, ısı tasarrufu, kirlilik ya da toz gibi konular öne çıkıyor. Örneğin manzara isteği olan aileler çok yüksek katları tercih ederken, bahçeden yararlanmak isteyenler tabii ki bahçe katını seçiyor. Deprem korkusu olanlar ise müstakil evlerde oturmak istiyor.

benzer kategori içerikleri, Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz konusu hakkında bilgiler, Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz açıklaması, Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz haberi, Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz görselleri, Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz iletişim, Ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ twenty seven = thirty