Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır başlıklı konu hakkında detaylar ve Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır başlığı altında toplandı.

Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır :

Dişler etkili bir şekilde fırçalanmadığında, alınan gıdalar dişler üzerinde birikir. İlk başlarda yumuşak olan bu birikintiler, tükürük içerisindeki kalsiyumun çökmesiyle taşlaşır. Diş taşı ya da tartar dediğimiz bu birikintiler, yoğun bakteri içerir ve sertleştiği için fırçalamayla çıkmaz.

Diş taşları temizlenmezse neler olur

Diş taşları ya da tartar yoğun bakteri barındırır. Bu bakteriler diş eti içine nüfuz ederek diş eti hastalığına neden olur. İlk önce diş etinde şişlik ve kanama görülür. Tartar temizlenmediğinde, hastalık dişi çevreleyen kemiğe yayılır. Eriyen kemikle beraber diş eti çekilir ve diş eti çekilmesi, dişin sallanıp kaybedilmesine kadar ilerler.

Diş fırçalarken diş etleri neden kanar

Diş eti kanaması, diş eti hastalığınız olduğunu gösterir. Bu hastalığın nedeni diş taşı (tartar) ve yoğun plaktır. Eğer diş eti kanaması şikâyetiniz varsa mutlaka bir diş hekimine görünmeniz gerekir.

Sağlıklı diş etleri nasıldır

– Gülkurusu, pembe renktedir.

– Sıkıdır, dişlere sıkıca tutunmuştur.

– Yüzeyi portakal kabuğu gibi pürtüklüdür.

– Fırçalarken kanamaz.

– Ağrı ve şişlik gözlenmez.

benzer kategori içerikleri, Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır konusu hakkında bilgiler, Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır açıklaması, Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır haberi, Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır görselleri, Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır iletişim, Sağlıklı diş eti ne renk olmalıdır bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − = nine