Ceket Kombini başlıklı konu hakkında detaylar ve Ceket Kombini konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Ceket Kombini başlığı altında toplandı.

Ceket Kombini :

 

 

Ceket kombini yapmak işi bilen için kolay olabilir. Ama modayı tam çözemeyen bayanlar için zor da olabilir. Ceket kombini yapmanın da bazı incelikleri bulunmaktadır. Zira giyilecek ceketin boyu, kesimi, rengi gibi bazı detaylar bir bayanı şık gösterebileceği gibi rüküş de gösterebilir. Bu nedenle ceket kombininin nasıl doğru yapılacağı iyi bilinmelidir. Ceket Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? Ceketlerde blazer ceket modelleri en çok tercih edilen modellerdir. Bu nedenle blazer ceketlerle nasıl kombin oluşturulabileceği öğrenilmelidir. Mesela minyon bayanlar için kısa blazer ceket çok iyi bir seçenek olabilir. Ceketin kol kısmı ile ceket kesimi vücuda tam oturan şekilde olmalıdır. Fakat ceketin içine kazak giyilecekse tabiki hafif bir bolluk olmalıdırki kazak giyildiği zaman tam oturmalı bir blazer ceket görüntüsü oluşabilsin. Blazer ceket giyildiği zaman kombinde daha şık bir hava yaratılmak isteniyorsa kombin, stiletto gibi ince topuklu ayakkabılarla tamamlanabilir.

ceket-kombini

Blazer ceketler kalem etek ve topuklu ayakkabı kombinasyonu ile de çok güzel bir görüntü sunar. Ancak blazer ceketlerle spor şık tarzında kombinler de oluşturulabilir. Yani blazer ceketler kot pantolon ve spor ayakkabılarla da kombinlenebilir. Günlük bir şıklık yakalamak için ise kot pantolon, sade bir tişört ve blazer ceket ile topuklu ayakkabıdan oluşan kombin iyi bir alternatif olabilir. Blazer ceketler kombini hareketlendirmek, kombine bir detay eklemek için de kullanılabilir. Mesela kombin çok sade bir görünümde ise renkli veya desenli bir blazer ceket ile kombin daha hareketli bir hale getirilebilir. Uzun bir blazer ceket ile elbisenin kombini yapılmak isteniyorsa, elbise boyunun blazer ceket ile aynı boyda olması veya elbise boyunun blazer ceketin boyundan bir tık kısa olması gerekir. Eğer elbise boyu biraz fazlaca uzunsa bu tarz bir elbise ile uzun boy blazer ceket kullanmak yerine, kısa bir blazer ceket kullanmak daha doğru olacaktır. Blazer ceket kombinlerinde, kombini daha şık hale getirmek ve kombini hareketlendirmek için aksesuarlar kullanılabilir. Blazer ceket kombinleri için kalın kemerler veya kalın,büyük şallar en çok tercih edilen aksesuarlardır. Blazer ceket giyildiği zaman kolları birkaç kez kıvırmak, ceketin daha tarz ve daha güçlenmesini sağlar. Maskülen tarz blazer ceketler giyildiği zaman cekete kemer takılması, belin ortaya çıkmasını sağlar. Bu nedenle hem maskülen tarz bir blazer ceket giyip hem de feminen bir görünüm elde edilmek isteniyorsa, cekete kemer takılarak belin orta çıkarılması gerekir.

ceket-kombini-tesetturde

Ceketlerde en çok kullanılan modellerden biri de kot ceketlerdir. Kot ceket giymenin de incelikleri vardır. Hem kot ceket giyip hem de belin inceliği vurgulanmak isteniyorsa, bel oyuntusunu ortaya çıkaran kot ceket modelleri tercih edilmelidir. Kot ceketlerde bilinmesi gereken bir durum vardır. Kot ceketin boyu nerede bitiyorsa, ceket o bölgeyi daha çok ortaya çıkarır. Bu nedenle mesela kalın belli bayanlar beli ortaya çıkmasın istiyorsa, bel kısmında biten kısa kot ceketler giymemelidir. Kot ceketlerle yapılabilecek en kolay kombin türü denim on denim kombinlerdir. Yani bu tarz bir kombin baştan aşağı denim parçalardan oluşur. Ancak bu tarz bir kombinde denim kumaşlarının aynı olması gerekmektedir. Ancak denim renklerinin birbirini tutmasına gerek yoktur.

ceket-kombini-blazer

Kot ceketler ile spor kombinler yapılabileceği gibi, akşam gezmelerine uygun daha şık kombinler de oluşturulabilir. Mesela kot ceketler deri pantolonlar, deri etekler, saten bluzlar ile kombinlendiğinde akşam gezmelerine uygun bir hale gelebilir. Kot ceket kombinleri çeşitli aksesuarlarla tamamlanabilir. Çok bol kot ceketlere büyük tokalı, kalın kemerler takılarak kombin daha hareketli bir hale getirilebilir. Arma, broş gibi aksesuarları seven hanımlar, bu tip aksesuarları kot ceketlerle kullanabilirler. Kot ceket giymek isteyenler başka detaylara da dikkat etmelidir. Kısa boylu bayanlar çok bol veya çok uzun kot ceketler giymemelidir. Zira bu şekildeki kot ceketler, kısa boylu hanımları olduklarından daha da kısa gösterir. Ceket seçimlerinde bayanlar vücut tiplerine uygun tercihler yapmalıdır. Mesela dikdörtgen vücut tipine sahip olan bayanlar beli vurgulayan ceketler, omzu vatkalı ceketler, A kesim ceketler, çift düğmeli kruvaze model ceketlerden giyebilirler.

ceket-kombini-tesettur-blazer

Kum saati şeklinde vücut tipine sahip olan bayanlar için ise kruvaze model ceketler iyi bir seçenektir. Bu vücut tipindeki bayanlar için diz hizasında biten ceketler oldukça şık bir görünüm yaratır. Armut tipi vücut biçimine sahip olan bayanlarda omuzlar daha dar olduğundan, omuz kısmı vatkalı ceketler daha uygun bir modeldir. Kısa boylu bayanlar çok uzun ceketler giymemelidir. Bunun yerine kısa ceketler giyerek bu ceketleri yüksek belli ispanyol paçalı pantolonlarla veya A kesim eteklerle kombinleyebilirler. Üst bedeni alt bedenine göre daha geniş olan bayanlar, yani ters üçgen vücut tipine sahip olan bayanlar omuz kısmı çok hareketli ceketler giymemelidir. Bu vücut tipinde alt beden daha dar olduğundan basen kısmını daha geniş gösteren peplum ceketler daha güzel bir görüntü oluşturur.

benzer kategori içerikleri, Ceket Kombini konusu hakkında bilgiler, Ceket Kombini açıklaması, Ceket Kombini haberi, Ceket Kombini görselleri, Ceket Kombini iletişim, Ceket Kombini bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− two = two