Namaz Elbisesi başlıklı konu hakkında detaylar ve Namaz Elbisesi konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Namaz Elbisesi başlığı altında toplandı.

Namaz Elbisesi :

 Namaz Elbisesi

Namaz, tüm müslümanlar için Allah ’ın beş vakit farz olarak buyurduğu bir ibadettir. İnsanlar bu beş vakitte Allah ile buluşur, zikirlerini ve şükürlerini sunar. Bir davete katılırken nasıl ki giyim kuşam konusunda kendimize dikkat ediyorsak, namaz da bir davete iştirak etmek olduğundan giyim kuşamımıza o ölçüde dikkat etmemiz gerekir. Doğru bir namaz elbisesi bu konuda iyi bir seçim olabilir.

Örneğin, ülkenin çok önemli liderlerinden biri bizi makamına davet ettiğinde günler öncesinden planlamalar yapmaya başlarız, neler giyilir, temiz mi yeni mi? Sözlerin seçiminden, atılan bir adıma kadar her saniye günler belki haftalar öncesinden planlanmaya başlanır. Allah ’ın yarattığı bir kula karşı bu kadar hürmet edilirken, Allah ’ın kendi davetine karşı nasıl bir giyim ve duruş sergilenmesi hususu çok göz ardı edilmektedir.

Namaz bizim en saf, en samimi duygularımızı iletmemizde önemli bir basamak ise elbette ki giyim şeklimizde o doğrultuda saf ve samimi olmalıdır. Resmi bir ortamda nasıl spor giyinmek abes ise, saflığın ve masumiyetin miracında kirli, abartılı veya göz alıcı, fazla dikkat çekici giyinmekte aynı doğrultuda abes olacaktır.

Yapılan eylemin ciddiyetini ilk bakışta görünüş belirlediğinden Allah ’ın karşısına da ciddi bir görünümle, alınan davetin farkına vara vara hazırlanmak gerekir. Fazla abartıya kaçmadan, en saf ve samimiyetimizi en sade şekilde göstereceğimiz bir kıyafet seçimi gayet uygun olacaktır. Elbise üzerinde ki desenler namaz esnasında dikkatimizi dağıtmayacak şekilde seçilmeli, özellikleruhumuzu arındıran renklere yönelmekte büyük fayda sağlayacaktır. Beyaz, yeşil gibi huzur verici ve saflığı temsil eden renkler, saf duygularımıza baskı yaparak namazımıza huşu hissi katacak, dua ve zikirlerimize samimiyet katacaktır. Namazdaki hareketlerimizi kısıtlayacak darlıkta ve kısalıkta bir namaz elbisesinden kaçınmak, hem konsantrasyonu sağlamak açısından hem de Allah ’ın tam da görmek istediği bir görümüne sahip olma açısından oldukça önemlidir.

Yukarıda belirtilen hususlara göre namaz elbisesi, daha çok ibadet edenin duygu ve samimiyetini artırma noktasında çok etkilidir. Namaz gibi önemli bir ibadetin yerine getirilmesi hususunda ciddiyeti gösterir. Tabi ki Allah ’ın bu yapılanların hiç birine ihtiyacı yoktur, insanın maddi manevi kirlerinden arınması ve şükürlerini sunabilmesi için ibadete ihtiyacı vardır ve bunu yerine getirirken giyimden kuşamına, her şeyi ile davetine tüm ciddiyet ve samimiyetine katılması gerekir.

Namaz Elbisesi Resimleri

benzer kategori içerikleri, Namaz Elbisesi konusu hakkında bilgiler, Namaz Elbisesi açıklaması, Namaz Elbisesi haberi, Namaz Elbisesi görselleri, Namaz Elbisesi iletişim, Namaz Elbisesi bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifty eight − = 49