Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları başlıklı konu hakkında detaylar ve Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları başlığı altında toplandı.

Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları :

İlkbahar sadece doğanın uyanışı, aşk, güneş ve kuşlar demek değil aynı zamanda büyük bir temizlik demek. Bazıları için korkutucu olan bahar temizliği, doğru planlama ve yöntemlerle sandığınız kadar zor olmayacak. İşte hızlı, eğlenceli ipuçlarıyla bahar temizliği.

Temizlikten korkma

Kaliteli bir temizliğin temel kuralı, mevsimsel temizlik işleminin eviniz için bir tazelenme olduğunu kabul etmektir. “Temiz ev, temiz düşünceler”, evinizde ve hayatınızda değişiklikler yapmaya başlamadan önceki sloganınız olabilir.

Planlama

Bir planın varsa her şey daha basittir. Liste oluşturursanız evin içerisinde ne yapacağınızı düşünerek zaman kaybetmezsiniz. Her şeyi bir kerede yapmaya çalışmayın. İşi aşamalara bölmek ve her gün birkaç saat yapmak daha kolay olacaktır.

Evin çöplük değil

İhtiyacınız olmayan şeyleri atmadan ilkbahar temizliğine başlamamalısınız. Son temizlikten bu yana evinizde çok fazla gereksiz eşya birikmiş olabilir. Artık size dar veya büyük gelen eşyalar, kırık tabaklar ve lüzumsuz her şeye veda edin. Buradaki kural şudur. “Bunu bir yıl boyunca kullanmamışsam, artık ona ihtiyacım yok.”

Temiz pencereler

Baharın güneşli yüzünü daha iyi izleyebilmek için pencereleri temizlemek şart. Sirke batırılmış bir bez ile lekeleri temizleyin. Daha sonra suyla durulayın ve en son kağıt havluyla kurutun. Sirke, satın aldığınız temizleyicilere göre pencere camı temizlemede daha etkilidir.

Temiz yüzeyler

Fırçanızı ıslak paspasla sarın ve duvarları, tavanı temizleyin. Paspasınızı temiz suyla sık sık yıkayın. Mobilyaları yumuşatıcıyla hafifçe ıslatılmış yumuşak bir bezle silin. Bu, yüzeyin daha uzun süre tozsuz kalmasını sağlar.

Temiz zemin

Bir litre suya sadece 2-3 yemek kaşığı sirke ekleyin ve yerleri bu şekilde temizleyin. Herhangi bir deterjana göre daha parlak olacaktır. Zemini en az iki defa silmek ve suyu bir kez değiştirmek gerekir.

Dolap içleri

Gardıropların, çekmecelerin tüm iç kısımlarını nemli bir bezle silin ve daha sonra mikrofiber bezle kurutun. Gardırobu havalandırın. İçini boşaltın ve kapılarını iki saat açık bırakın. Temiz ve havalandırılan gardırop içine küçük bir sabun parçası koyun. Birkaç ay boyunca dolabınızın içini ferahlatacaktır.

Mutfak

Raflarınızı silin ve içindekileri tuzlu ılık su ile temizleyin. Bu yöntem en zor lekeleri bile kolayca çıkaracaktır. Buzdolabını limonlu su ile temizlerseniz kötü kokulardan kurutulursunuz. Temizledikten sonra buzdolabında hoş olmayan bir koku alıyorsanız, içine bir bardak taze çekilmiş kahve koyun. Mutfak lavabosunu su ile doldurun, klorsuz ağartıcı ekleyin. Bir saat bekletin ve bulaşık deterjanı ile durulayın.

Banyo

Küvet ve lavabo için herhangi bir temizleyiciniz yoksa, pas lekelerini çamaşır suyu ile temizleyebilirsiniz . Çamaşır makinesine klorsuz beyazlatıcı ekleyerek duş perdelerinizi su lekeleri ve küflerden temizleyin ve açık havada kurutun.Asidik yapısı nedeniyle banyo musluklarınızı tekrar ışıltılı hale getirmek için kola kullanılabilirsiniz. Armatürlere püskürtün ve tüm yüzeyi bir bezle ovun.

Çiçekler

Bahar temizliği evinizdeki her şeyi kapsar. Bu yüzden çiçeklerinize de bakım yapmalısınız. Toprakları tazeleyin, saksıların tozunu alın. Bütün solmuş çiçekleri saksılarıyla birlikte atın.

Son rötuşlar

Son olarak, eğer hala enerjiniz kaldıysa, yatağınızın nevresimlerini değiştirin. İlkbahara uygun renkler tercih edin. Yeni bir masa örtüsü alın. Banyoya renkli havlular asın. Sonra da eve biraz parfüm sıkarak süper temizliğinizi kutlayın.

özel içeriğidir.

benzer kategori içerikleri, Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları konusu hakkında bilgiler, Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları açıklaması, Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları haberi, Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları görselleri, Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları iletişim, Bahar temizliğini kolaylaştıran ipuçları bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifty three + = fifty five