Trend Konular kategorisinde yayınlanan Rusya ilk kez partner oluyor başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Rusya ilk kez partner oluyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Rusya ilk kez partner oluyor başlığı altınd bulabilirsiniz.

Rusya ilk kez partner oluyor hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Ekonomi Bakanlığının himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık Şirketi (İZFAŞ) tarafından Kültürpark’ta düzenlenecek İEF, 18 Ağustos’ta açılacak ve 27 Ağustos’a değin sürecek. Asıl temanın ‘enerji’ olduğu fuarda, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve 23 …

Rusya ilk kez partner oluyor hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Ekonomi Bakanlığının himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık Şirketi (İZFAŞ) tarafından Kültürpark’ta düzenlenecek İEF, 18 Ağustos’ta açılacak ve 27 Ağustos’a değin sürecek.

Asıl temanın ‘enerji’ olduğu fuarda, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve 23 ülkeden 12 bakanlık düzeyinde davetli ağırlanacak.

Türkiye’den ise fuara Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılması bekleniyor.

Partner ülke Rusya ise fuara ayrıca bakanlık keza işyeri düzeyinde oldukça geniş bir heyetle katılıyor. Tarihinde başta bir partner ülkenin bin 100 metrekare stant kuracağı fuarda 3’ü bakanlık düzeyinde olmak üzere 241 şahsiyet Rus heyet buluncak.

Türkiye ile Rusya aralarında Enerji, Sanayi, Müteahhitlik, Özel Idareli Bölgeler ve Turizm almak üzere 5 iş birliği oturumu gerçekleştirilecek.

Dairesel masa toplantısı şeklinde planlanan Turizm İşbirliği Oturumu, yoğun talep görmesi sebebiyle forum halinde düzenlenecek.

Rusya’yla olan domates krizinin de görüşüleceği fuarda, Stavropol Bölgesi’nden gelen yetkililer Türkiye’de tarım sahalarında incelemelerde bulunacak.

Kurulan bin 100 metrekare stantta Rus heyeti ikili görüşmelerin yanı sıra ülke tanıtımları için sunumlar yapacak.

Ekonomi Bakanlığının konut sahibi olduğu fuarda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının da stantları yer alacak.

Kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık verildi

Konserlerin, tiyatroların ve sokak gösterilerinin yer alacağı fuarda, geçen yıla tarafından kültür sanat faaliyetlerinde yükselme var.

Atatürk Açıkhava Tiyatrosu 86. İEF’te bu sene Alica Harikalar Diyarı’nı ağırlayacak. Bu sirk tiyatrosunun biletleri ise çoktan bitap durumda.

Cadde gösterilerinde İtalyan ziyafet grubu Sonics’in gösterisi Meraviglia Cadde Tiyatrosu ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken gösterilerden olacak.

Mogambo Caz Geceleri’nde ise bu yıl yabancı sanatçılar ön plana çıkıyor. Lisa Simone, China Moses ve Della Miles’in sahne alacağı caz gecelerinde Türkiye’den ise Bülent Ortaçgil, Tuna Kiremitçi, Vedat Sakman, Fatih Erkoç, Ferit Orman ve Zuhal Olcay performanslarını sergileyecek.

Fuar antre ücretleri de “İzmirim Kart” ile tam 3 lira, öğrenci 2 lira olacak. Engelli, refakatçi, gazi ve gazi yakınları ile şehit aileleri fuara bedava antre yapabilecek.

Tarihe şahitlik etti

Dünyanın en eski fuarları aralarında gösterilen İEF’nin temeli, Kurtuluş Savaşı’nın derhal peşinde toplanan İzmir İktisat Kongresi’nde atıldı. Yurt içinde üretilen malların sergilenmesi fikri üzerine temelleri atılan fuar, 1927 yılından bu yandan Dünya Idareli Buhranı ve İkinci Dünya Savaşı’ndaki kesintiler açık havada her sene düzenlendi.

Fuar, savaş sonrasında uluslararası anlamda önemini giderek artırdı. 1960 ile 1970’li yıllardaki fuarlar, Amerika Birleşmiş Devletleri ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin rekabetine sahne olurken Almanya ve İngiltere de ürettikleri otomobillerle stantlarda beden gösterisi yapıyordu.

Apollo Uzay Aracı, MIR Uzay İstasyonu gibi uzay teknolojileri ve yeni araba teknolojilerinin sergilendiği fuar, bununla birlikte çamaşır makinesi ve televizyon gibi eşyaların da Türk insanına birincil tanıtıldığı organizyon olarak biliniyor.

Zamanlama olarak tarım ürünlerinin hasat sonrası dönemine rastlayan fuar, Anadolu insanının randevulaşma noktası oluyordu. Fuar böylece ticari olmasının yanında kültürel bir nitelik de taşıdı. Bilhassa 1960 ve 1970’li yıllarda fuar gazinoları o kadar fazla sanatçının ün kazandığı veya şöhretini artırdığı platformlar oldu.

Fuar gazinolarındaki hareketlilik 1990’lı yılların ortalarına dek devam edebildi. Bu dönemde özel televizyonların kurulması ve yaygınlaşmasıyla sanatçıların hayranlarına televizyon aracılığıyla ulaşmayı tercih etmesi, gazinolardaki fiyatların artması İzmir Fuarı’ndaki konser hareketliliğini azalttı.

Kapalı ekonomi döneminde ithalat yapmak isteyen firmalara bahşedilen fuar kotalarıyla canlılığını koruyan İEF, 1990’lı yıllarda dünya ekonomilerindeki küreselleşme, ülkeler arası ticarette kotaların kalkmaya başlaması ve ülkelerden çok şirketlerin etkin bir yapıya kavuşur ışık halkası gelmesiyle etkinliğini yitirdi.

SSCB’nin dağılmasıyla fuarda ABD ile devam eden rekabet ortamı da sona erdi. Ülke pavyonları, yerlerini şirket stantlarına bırakmaya başladı.

İzmir Fuarı, sonraki dönemde yiyecek, mobilya, otomobil gibi iç tüketime dayalı sektörlerde etkinliğini sürdürmekle birlikte dış ticarette uzmanlaşma fuarlarının arkasında kaldı. Bir genel ticaret fuarı olan İEF, bünyesinden 10 uzmanlaşma fuarı çıkardı. Bu fuarlardan MARBLE Uluslarası Doğaltaş ve Teknolojileri ve IF Wedding Gelinlik, Damatlık ve Aksesuarları fuarları milletlerarası niteliğe kavuştu.

{Makaleler} kategori içerikleri, Rusya ilk kez partner oluyor konusu hakkında bilgiler, Rusya ilk kez partner oluyor açıklaması, Rusya ilk kez partner oluyor haberi, Rusya ilk kez partner oluyor görselleri, Rusya ilk kez partner oluyor iletişim, Rusya ilk kez partner oluyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifty two − = forty nine