Trend Konular kategorisinde yayınlanan Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak başlığı altınd bulabilirsiniz.

Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Avrupa öncelikle edinmek üzere, Türk cumhuriyetleri, Afrika, Ortadoğu ve Rusya Federasyonu içinde yükselen Türk Malı trendine şu anda de İstanbul algısı ekleniyor…

Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Avrupa öncelikle edinmek üzere, Türk cumhuriyetleri, Afrika, Ortadoğu ve Rusya Federasyonu içinde yükselen Türk Malı trendine şu anda de İstanbul algısı ekleniyor. Filmleri, müziği, yeme içme kültürü ile birlikte modası ve renkleriyle birlikte milyonlarca kişiyi etkileyen İstanbul markası fazla sayıda sektörün gücü haline geliyor. Made in İstanbul konsepti içerisinde Türk modası, mevcut Avrupa pazarlardaki yerini korurken kendine yeni pazarların da kapısını aralayacak.

DÜNYA KENTİ ALGISI PAZARLARI ZORLUYOR

Made in İstanbul algısının Türk dizilerinin yoğun olarak izlendiği ülkelerde hızla yayıldığını söyleyen Patika Fuarcılık Idare Heyeti Başkanı Didem Cılga, yeni pazarlardan epeyce ümitli. Çok sayıda sektörün Made in İstanbul konseptiyle, büyüyen dünya pazarlarında eşik atlayabileceğini söyleyen Didem Cılga, “İstanbul markası yeni kuşak müşterilerin kalbini fethediyor, kalıcı ve etkin bir pazar ortaya çıkarıyor. İhracatçı kuruluşlar bu fırsatı iyi değerlendirmeli’ diye konuştu.

İSTANBUL MARKASI TEKSTİLE YENİ KAPI AÇACAK

Dünya abiye, gelinlik ve damatlık modasını İstanbul’a taşıyan milletlerarası bir organizasyon olan ve bu sene ikincisi düzenlenecek Fashionist Fuarı’nda, Made in İstanbul markasını daha yoğun kullanacaklarını söyleyen Didem Cılga, “İstanbul yalnızca bir figür olmaktan çoktan çıktı. İstanbul bundan böyle bir dünya şehri… Dünyanın en çok tanıdık markalarından biri haline geldi. Bu marka, şehrin tarzını tekstilde de dünyaya sunmalı. Renkleri, mimarisi ve hayat tarzını heyecanlandırıcı bulan harikulade bir hayran kitlesi olan İstanbul, Türkiye’nin en büyük markası olabilir’ dedi.

Fashionist 2014 zarfında, Made in İstanbul konseptine Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin (OTİAD) de destek verdiğini söyleyen Cılga şunları söyledi: “Bu takviye çok önemli. Dokuma sektörünün bu öncülüğü öteki ihracat kalemlerini, sektörlerini de olumlu etkileyecektir. Made in İstanbul düşüncesine sanat çevreleri, siyasiler ve lokal yönetimler de yardım vermelidir. Made in İstanbul Türkiye’nin yeni kuşak ihracatçı profiline çok büyük katma bedel sağlayacaktır.”

BIRINCIL TANITIM HEDEFİNDE HANGİ ÜLKELER VAR?

Fransa, İtalya ve İngiltere’de modaya yön veren Paris, Milano, Londra ilk kez elde etmek üzere ABD, Kanada ve Latin Amerika ülkeleri Brezilya ve Arjantin, Balkan ülkeleri, Yunanistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya Federasyonu,Türk Cumhuriyetleri,Güney Kore, Japonya, Lübnan, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Afrika ülkeleri.

OTİAD’ın, dokuma sektörünü Türkiye’de olduğu gibi modanın kalbi ülkelerde de başarıyla temsilcilik ettiğini söyleyen Didem Cılga “21 Kasım’da başlayacak olan Fashionist 2014, sektörün moda ve tasarım alanında geldiği noktayı sergilemesi açısından son derece kayda değer bir organizasyon olacaktır” dedi.

{Makaleler} kategori içerikleri, Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak konusu hakkında bilgiler, Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak açıklaması, Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak haberi, Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak görselleri, Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak iletişim, Made in İstanbul tekstil sektörünü coşturacak bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88 + = ninety seven